DHI Saç Ekimi

Service Details

DHI Saç Ekim’i Nedir?

DHI (Direct HairImplantation) Saç Ekimi,Micro FUE (FollicularUnitExtraction) yönteminden farklı bir yöntem değildir.FUE yöntemindeki kanal açma ve ekim basamaklarının implanter kalem aracılıyla yapılmasıdır. Bu yöntem piyasada farklı isimlerle; CHOİ İMPLANTER EKİM,KALEM EKİM, DHİ EKİMİ ve TRAŞSIZ SAÇ EKİMİ olarakta anılmaktadır. Hepsi aynı ekim yöntemini kastetmektedir. Micro FUE yöntemiyle donör alandan grefler tek tek çıkarılır, İmplanter kalem aracılığıyla greftler, teker teker, kanal açma işlemi yapmadan, direk saçsız alana yerleştirilerek saç ekimi yapılmış olur. Donör alandan çıkarılan greftlerin, kanal açmadan, implanter kalem aracılığıyla direk saçsız alana nakledilmesinden dolayı ismi DHI SAÇ EKİMİ (Direct HairImplantation) olarak konulmuştur.

DHİ saç ekiminin avantajlarından bahsedecek olursak, kullanılan implanter kalemler sayesinde daha küçük kesikler oluşmaktadır.Böylelikle daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır.Keskinliği azalmamış uçlar, saç derisinin daha pürüzsüz ve estetik kalmasını sağlar.İmplanter kalemin diğer sunduğu önemli avantaj ise ekim yapılacak bölgenin traşlanmadangreftlerin ekilebilmesidir.Saçlarınız uzunken, aralarına saç ekim işlemi yapılabilmektedir.Özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Bu sebepten dolayı, satış ve pazarlaması açısından danışanlar daha hızlı ikna edilmektedir.Üzülerek söylemeliyim ki, Daha rahat satıldığı için En İyi Saç Ekim’i Yöntemi gibi anlatılıp, algı yaratılmıştır.Aslında gerçek bu değildir. En son gelen teknoloji, daha iyi sonuç yaratacağı şeklinde düşünülmemelidir. Hatta tecrübesi az olduğundan akıllarda soru işareti uyandırmalıdır. Unutulmamalıdır ki her yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de Donör bölge saç traşı yapılır. Sadece başın üst kısmı traş yapılmaz. Greftlerin nakli sırasında deriyi şişirmek için verilen sıvılar kullanılmadığı için yüz ve göz çevresinde herhangi bir şişlik oluşmaz. İşlem sonrası baş pozisyonuna dikkat edilmesine gerek yoktur ama ekim alanını korumak gerekir.

Avantajlardan bir tanesi de küçük saçsız bölgelere daha sık ekim yapma şansı vermektedir. Eğer saçsız bölgeniz genişse bu yöntemin bir artısı olmayacaktır.Önemli gördüğüm bir konu, DHI yöntemiyle daha fazla saç ekimi yapılacağı algısının yaratılmasıdır! Böyle bir gerçeklik yoktur. Şunu unutmayalım ki, DHI yöntemi greft sayısını artırmaz, daha dar alana daha fazla greft ekme şansını kolaylaştırır. Saç ekim uzmanınızın tecrübesi iyi bir seviyedeyse bu sık ekimi diğer yöntemlerde de sağlabilir. İmplanter kalem bunun daha rahat yapılmasında destekçidir.

DHI saç ekiminin dezavantajlarından bahsedecek olursak, kullanılan implanter kalemlerden dolayı oluşan daha küçük kesikler, nakledilen dokunun nakil bölgesindeki deriyle bağdaşma seviyesini ve ihtimalini düşürecektir. Doku bağdaşma yüzeyi küçüldüğü için beslenmesini yapamayan dokular kaybedilecektir. İmplanter kalem ucunun greft uzunluğundan daha uzun tutulmasından dolayı, deri altındaki büyük damarların zarar görme riski bulunmaktadır.Dolaşım problemi yaşanması halinde başarı oranında düşmeler yaşanabilir. İmpanter kalem ucları tek kullanımlık değildir. Zamanla körelmiş uçların kullanılmasıyla ekim bölgesinde Batık-Çöküntü şeklinde krater görünümlü alanların oluşmasını sağlayabilir. Bu uçlar pahalı ürünler olduğu için saç ekim merkezleri çok fazla kişide aynı ürünü steril edip kullanmaktadır.

En önemli gördüğüm dezavantaj ise ön hat doğallığının sağlanamamasıdır. Çünkü herbirgreftimplanter kalem aracılığıyla tek tek nakledilir. İmplanter kalemi değiştirirken başın üzerine konumlandırılmış el kaldırılır.Tekrar konumlandırılan el aynı açı ve yönde ekim gerçekleştiremez. Bu kişi ne kadar profesyonel olursa olsun bunu sağlayamaz! Böylelikle farklı açılarda saç çıkışı görülecektir.

Kişi saçlarını kısa kullanmakta sorun yaşayacaktır.Saçlar en az 10-15 cm uzunluğunda kullanarak bu farklı açıdaki görüntüden ancak kurtulabilir.Kanal açılarak yapılan yöntemlerde bu sorun oluşmaz. Greftlerin ölçüsüne göre ayarlanmış ve açısı verilmiş bıçağı tutan el, kafaya konumlandırılır, aynı yönlü-açıda kanallar açılarak aynı seyirde devam ettirilir.Böylelikle daha doğal ve estetikte bir ön hat tasarımı oluşturulabilir.

İmplanter kalem tek kişi tarafından kullanıldığı için işlem süreci uzamaktadır. 3000 greft ve üzeri çalışmalarda, tek kişi üzerindeki baskı, işlem sürecinde zamanla artacağı için estetik hassasiyeti çok düşecektir. Bu da ekim dağılımında dengesizliklere yol açabilmektedir. Greft nakli geriden öne doğru olduğu için yanlış bir ekim sıklığı, ön tarafların daha da seyrek kalmasını sağlar.Bu durum sonradan değiştirilemez bir hata olarak kalmaz zorunda olur. Greftlerinimplanter kaleme doldurulması genelde gelişi güzel yapılmaktadır.

Daha gruplu greftlerin ekilmesi gereken alanlarla, tekli ekilmesi gereken alanların dağılımı yapılamamaktadır ya da daha özensiz olmaktadır. Pensetle yapılan ekimlerde bu ayırım çok iyi seviyede yapılmaktadır.Ekilecek greftler el üzerine koyulur. Aralarından seçim yapılarak kanallara yerleştirilir.Böylelikle daha saçsız bölgelere gruplu greftlerin ekilmesi sağlanmaktadır.

DHI ekimde, ekim bölgesindeki saçlar ayrı bir sorun teşkil etmektedir.Ekilen greftlere yapışma ve takılma sorunu yaşatmaktadır. Yıkamalarda ekilen greftlerin yerinden oynamasında ve böylelikle kanamaya sebep olup bağdaşma problemi yaşatabilirler. Çok hassas yıkama yapılmalıdır.

Genel olarak DHI yöntemi hakkındaki düşüncem şudur; saçların traş edilmesi kadınlarda ağır psikolojik travmalara sevk edeceğinden, bu yöntem bayanlarda uygundur diyebilirim. Saçlarının kesilmesinde sorun görmeyen kadınlarda ve erkeklerde kanal açılarak yapılan saç ekim yöntemini öneriyorum. Kendimde saç ektirmiş birisi olarak, saç ekimim de DHI yöntemini kullanmadım. Makyajlı mikro FUE sanatı ile greftler çıkarıldı, silit denilen keskin çelik bıçaklarla kanallarım açıldı, pensetaracılığılagreftler açılan kanlların içerisine yerleştirildi. Şuanki görüntümü İbrahim Erayhan Saç Ekim’i YouTube kanalımda izleyebilir yada web sayfamın Öncesi (Before)-Sonrası (After) bölümünde görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak veya randevu almak için bizimle iletişime geçin ve saçlarınızı geri kazanmanın keyfini çıkarın. Unutmayın, saçlarınız sizin özgüveninizin yansımasıdır ve bu özgüveni yeniden kazanmanızı sağlamak bizim işimiz.Kendi durumunuz hakkında nasıl bir saç ekim yapılacağı ve fiyat bilgisi almak için; Başınızın önden, üstten, yanlarını ve arkasını görebileceğimiz fotoğraflarınızı WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir. +90 538 349 07 70- +90 501 007 44 77 (English) En kısa sürede saç ekimi işlem süreci ve fiyat hakkında bilgilendirmeniz yapılacaktır. Herkese hayal ettiği saçlarına kavuşmasını diliyorum. Sağlıkla kalın