Saç Ekimi

Service Details

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi, "Saç Dökülmesi Sorununun Kalıcı ve En Etkili Tek Çözümü “olarak ifade edilebilir.

Saç ekimi, saç kaybı yaşayan kişilere,saçsız bölgelerin saçlanması veya seyrek bölgelerde saç yoğunluğunu artırmak amacıyla uygulanan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem genellikle androgenetikalopesi (erkek tipi kellik) veya diğer saç kaybı nedenleriyle ortaya çıkan saçsız alan veya saç seyrelmesini tedavi etmek için kullanılır. Bu konuda en etkili ve tek yöntem diyebiliriz. İşte saç ekimi hakkında detaylı bilgiler:

Saç ekimi Operasyonu, hastane ortamında yapılan, cerrahi standartlara uygun mikro cerrahi bir operasyon olarak tanımlanabilir.Mikro cerrahi operasyon ifadesi ile anlatılmak istenen; genel anestezi ihtiyacı olmayan, lokal anestezi altında, normal bir ameliyattan çok daha az müdahalelerle, hayati riskleri yok denecek seviyede, kişinin kendi uygun donör bölgesindeki (Başın arkasındaki,iki kulak arasındaki saçlı alan) saçların, saçsız bölgesine nakledilmesi işlemidir.

Saç ekim operasyonu, tıbbi olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetikalopesi yaşayan kişiler için etkili ve kalıcı bir çözümdür ama bunun dışında, yara izleri olanlar ya da çeşitli saç hastalıkları ile saç kaybına uğrayan kişiler de bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilir. Günümüzdeki teknolojik şartlar sayesinde,saç ekimi çok daha başarılı ve konforlu bir seviyede yapılmaktadır. Kişiler operasyon sonrasında, sosyal hayatlarına ağrısız şekilde devam edebilmektedir.

Neden Saç Ekimi Yaptırılmalıdır ?

 • Saç ekimi, Tecrübeli ellerde, Doğal ve Kalıcı sonuçlar verir.
 • Saç ekimi, size kendi saçlarınızı tekrar kazanmanızı sağlar.
 • Saç ekimi çok daha kolay ve acısız bir işlemdir
 • Saç ekimi yapıldığını sadece siz ve biz biliriz.
 • Saç ekim saçlarınızı kestirebilir,boyatabilir,uzatabilir, çeşitli şekiller verebilirsiniz.
 • İnsanların en önemli aksesuarı diyebileceğimiz yapısı saçlarıdır.
 • Saçlarınız sayesinde görselliğinizde, günün modasına göre, çok fazla değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Saçlarınız sizi daha genç, çekici ve dinamik görünmenizi sağlar.
 • Saçlar başkalarından ayırt edici bir faktör oluşturur.
 • Saçlar sıcak, soğuk vb durumlardan başın korunmasını sağlar.
 • Saç ekimi sayesinde saç kaybının yarattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.
 • Saç ekimiyle özgüveninizi toparlar, kendinizi daha iyi hissedersiniz.
 • Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir ?

  Günümüzde bilinen çok çeşitli Saç ekim yöntemlerinden bahsediliyor olsa da, işin aslında 2 farklı saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlareski olan FUT (FollicularUnitTransplantation) ve yeni olan FUE (FollicularUnitExtraction) yöntemidir. Bunlardan bahsedelim;

  FUT (FollicularUnitTransplantation) yöntemi; sadece baş donör bölgesinden, 1,5-2cm genişliğinde 10-15cm uzunluğunda saç derisinin şerit halinde kesilip çıkarılır. Daha sonra şerit halindeki saç derisi, makro greftler ölçüsünde kesilerek küçültülür. Ede edilen makro greftlerin, saçsız yada seyrek bölgere nakledilmesine FUT yöntemi denir. Bu yöntemle elde edilen greftler makro ölçülerde ve sayısı 1000-1500 olup maksimum 2000 greftler seviyesindedir. Buna uygun makro kanallar açmak zorunda kalınır. Nakledilen greftlerin iyileşme süresi FUE yöntemine göre çok daha uzundur.

  İyileşme sonrası ekim bölgesinde Batık-Çöküntü şeklinde, krater görünümünde durumlar oluşabilmektedir. Makro greftlerdeki saç çıkışları, öbek öbek bir görüntüde olup, doğallık kaygısı yüksek oranda yaşanmaktadır.Donör bölgeden çıkarılan deri şeridi sonrası, derinin iki kenarının birleştirilmesi için çelik dikiş yöntemi kullanılır.Buranın iyileşmesi sürecinde yüksek oranda ağrı yaşanmaktadır. Dikişler alındıktan sonra kalın bir scar (yara) izi kalacaktır. Bu izin kapanması için saçların çok uzun kullanılması gerekir. İyileşme sürecinin daha uzun ve ağrılı olması, doğal ve estetik görüntünün düşük seviyede kalması, scar (yara) izlerinin belirginliği, geniş saçsız bölgelerin saçlandırılamaması gibi durumlardan dolayı artık tercih edilmemektedir.

  Günümüzde FUE yöntemi daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Artık FUT yöntemi neredeyse kullanılmıyor diyebiliriz. Saç ekim işlemlerinde, kendini güncelleyememiş kişiler tarafından tercih edilmektedir yorumu yapılabilir.

  FUE (FollicularUnitExtraction) yöntemi, micro motorlar aracılığıyla, ucuna takılan dairesel içi boş keskin bıçak olan punchlar kullanılarak, donör bölgeden saç köklerini, greftler halinde tek tek çıkarmayı ve daha sonra greftlerin tek tek saçsız ya da seyrek alana nakledilmesini sağlayan tekniktir.Günümüzde en çok kullanılan yöntemdir.Bu yöntem aracılığıyla vücüdun her bölgesinden greft çıkarılabilir.Greftlerin çıkarılmasında, 0,7-0,8-0,9mm çapında micropunch adı verilen dairesel bıçaklar kullanılmaktadır. Bu sayede micro seviyede greftler çıkarıldığı için saçsız alanda mikro seviyede kanallar açılır. Yapılacak greft transferi sonrası yaraların iyileşme hızı FUT yöntemine göre çok daha kısa sürede gerçekleşir. İşlem sonrası ekim alanındaki saç derisinde Batık-Çöküntü şeklinde, krater görünümünde bir durum oluşmaz. Daha pürüzsüz deri yapısı ve daha estetik doğal bir görüntü yakalanır.Donör bölgesinde dikiş atılmasına gerek kalmaz.

  Çıkarılan doku parçası mikro seviyede olduğu için, 3-4 gün içerisinde iyileşme gerçekleşecektir. Micro Fue yönteminin en güzel tarafı işlem sonrası iyileşme sürecinde Ağrı-Acı yaşanmamasıdır. Neredeyse belirginliği olmayan, minimal bir iz kalacaktır. Saçların biraz uzun kullanılmasıyla, işlem yapıldığının anlaşılması imkânsız seviyede olacaktır. Bu izler, saçların usturayla kesilmesi ya da kısa kullanılması sonrası ancak anlaşılabilir. Mikro FUE yöntemini, yüksek tecrübem sayesinde daha da geliştirerek, saçların kısa kullanılmasında da anlaşılmayacak bir doğallıkta kalmasını sağlayan MAKYAJLI MİKRO FUE SANATI’nı sizlerle buluşturmaktayım. Bu sanatımız sayesinde, çıkarılan greftlerin yerinde oluşan izlerin belirginliğinin anlaşılması neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bunun örneklerini İbrahim Erayhan Saç Ekim’i YOUTUBE kanalımdaki her videomda görebilirsiniz. Saç ekimindeki sanatsal estetik sonuçlarımı, ışık altında, 10 cm kadar yakın çekimlerle ve başın her bölgesini gösteren şeffaf anlatımlarımla izleyebilirsiniz. Saç ekiminde aradığınız; Güvenilir, Hastane içerisinde, Doktor kontrolünde, Profesyonel sabit ekip (Günübirlik çalışmayan) ve Mutlaka işlemlerinizde kendimin yer aldığı,Doğru bir adresi bulduğunuzu rahatlıkla anlayacaksınız.

  Günümüzde çok sayıda saç ekim yöntemlerinden bahsedilmektedir. Bilinmelidir ki 2 çeşit saç ekim yöntemi vardır. Bunlar FUT ve FUE yöntemleridir. Diğer belirtilen bütün yöntemler FUE yönteminin basamaklarında kullanılan çeşitli medikal malzemelerinin yer değiştirilmesiyle adlandırılmıştır. Bunlar hakkında daha detaylı bilgileri kendi başlıklarının altında vermekteyim. Saç ekim yöntemleri hakkındaki gerçek düşüncelerimi ve tecrübelerimi sizler için yazdım. Her yeni ve güncel teknoloji, her zaman daha iyi seçenek anlamına gelmez. Uygulamalar sonrası oluşacak sonuçları tecrübe etmek gerekir. Unutulmamalıdır ki, saç ekim yönteminden daha önemli olan saç ekim uzmanınızın TECRÜBESİDİR!

  Kendi durumunuz hakkında nasıl bir saç ekim yapılabileceği ve fiyat bilgisi almak için; Başınızın önden, üstten, yanlarını ve arkasını görebileceğimiz fotoğraflarınızı WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir. +90 538 349 07 70 - +90 501 007 44 77 (English) En kısa sürede saç ekimi işlem süreci ve fiyat hakkında bilgilendirmeniz yapılacaktır.

  FUE yöntemi, yapılan AR-GE çalışmalarıyla zamanla daha da geliştirilmiştir. Uygulayıcıların inovatif katkılarıyla birçok yan dallara ayrılan isimler almıştır. İşlem basamaklarında kullanılan malzemelere göre, farklı isimler altında günümüz saç ekim yöntemleri arasında yerlerini almaktadır. Bunlar;

 • I. Makyajlı Micro FUE Sanatıyla Saç ekim
 • II. Micro FUE Saç ekim
 • III. Manuel FUE Saç ekim
 • IV. Silit Tekniğiyle Saç ekim
 • V. Safir Tekniğiyle Saç ekim
 • VI. DHİ – CHOİ – İMPLANTER-KALEM Tekniğiyle Saç ekim
 • VII. Perkütan Tekniğiyle Saç ekim
 • VIII. Robotik Saç ekimi
 • IX. Gold FUE Saç ekim
 • X.Ice FUE Saç ekim
 • Yukarıda isimleri belirtilen bütün tekniklerin özü FUE yöntemidir. Yanigreftlerin, donör bölgeden tek tek çıkarılması, sonrasında saçsız ya da seyrek alana tek tek nakledilmesidir. İsimleri farklı farklı olsa da yapılan iş FUE yöntemi olacaktır. Kafanızın şimdiden karıştığını anlıyorum. Çünkü bu kadar fazla isimle adlandırılmış saç ekim tekniklerinden hangisinin sizin için en uygun yöntem olabileceğinin kararını vermek zordur!

  Saç ekim Uzmanınız burada devreye girerek, size uygun olacak, en iyi saç ekim tekniğinden bahsedecektir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin; hastane ortamında, doktor kontrolünde, cerrahiye uygun ve tecrübeli ellerde olduğunuz sürece, memnun olacağınız bir sonuç alacaksınızdır.

  Saç ekim Uzmanı İbrahim ERAYHAN, 10 yılı aşkın ve 25.000’den fazla saç ekim tecrübesiyle, bütün saç ekim tekniklerini kullanıp, ortaya harmanlanmış bir saç ekim hizmeti sunmaktadır. Bütün tekniklerin en faydalı kısımlarını kendi sürecine katmayı başarmıştır. Bunun en iyi ispatı da,kendi ekibi tarafından yapılan saç ekimi sonucudur. Her geçen gün daha fazla inovatif çalışmalar ile saç ekiminde yenilikler yaratmaya devam etmektedir. Bunlardan en önemlileri;

 • 1. Altın Oranlı Pırlanta Ön hatTasarımı (Gerçekdoğal, Kişiyeözgü)
 • 2. Makyajlı Micro FUE Yöntemi ( Donör bölgesinin belirsizliği, Doğal kalması )
 • 3. Hızlı Tedavi Yöntemi (Özel serum ve tedaviler sayesinde 3 gün içerisinde iyileşme)
 • 4. Geliştirilmiş Keskin, Pürüzsüz Silit Bıçaklarla Kanal açma(Batık izi olmadan, Hızlı iyileşme destekçisi)
 • Tüm bu harmanlanmış yüksek tecrübeyi siz değerli Hastalarımızla buluşturmaktan gurur duyuyorum. Her geçen gün daha fazla kişinin tercih ettiği saç ekim hizmetlerimizle kendimizi geliştiriyoruz.

  Artık kafanızda hiçbir endişeye gerek kalmayacak Saç ekim Uzmanıyla birliktesiniz. Sizin için en değerli çalışmayı bulacağınız bir noktadasınız. Daha özel ve butik bir çalışma için sizleri Bursa’daki saç ekim merkezimize bekliyorum. Daha iyi görünme şansınızı duymak için, lütfen iletişim hatlarımızdan bana ulaşın.Kendi durumunuz hakkında nasıl bir saç ekim yapılabileceği ve fiyat bilgisi almak için; Başınızın önden, üstten, yanlarını ve arkasını görebileceğimiz fotoğraflarınızı WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir. +90 538 349 07 70- +90 501 007 44 77 (English) En kısa sürede saç ekimi işlem süreci ve fiyat hakkında bilgilendirmeniz yapılacaktır. Hayallerinizdeki Saçlarınıza Kavuşmanız Dileğiyle, Sağlıkla kalın!