Sakal Bıyık Ekimi

Service Details

Sakal Ekim’i: Erkeklerin Karizmatik Görünümünün Anahtarı

Erkekler için, sakal sadece yüzün bir parçası değil, aynı zamanda kişiliklerinin bir yansımasıdır. Dolgun ve şekilli bir sakal, erkeksi bir tarzın ve özgüvenin simgesidir. Ancak saç dökülmesi, yara izleri veya genetik faktörler nedeniyle sakalın eksik veya seyrek olması birçok erkeğin özgüvenini etkileyebilir. Sakallar çeşitli travmalar,yanıklar,kazalar ve farklı cilt problemleri sebebiyle kaybedilmekte ve yenisi çıkmamaktadır.

Bunların yanında köselik,seyrek ve dağınık sakal durumlarıda sık görülmektedir. Bu durumlarda kesin ve kalıcı tek tedavi yöntemi sakal ekimidir. Sakallar estetik bakımından en az saçlar kadar önem taşımaktadır. Farklı toplumların birçoğunda erkekliğin sembolü olarak görülen bıyık ve sakal, uzun kullanılmasa bile varlığı erkeğin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. İstediği zaman uzatarak ya da çeşitli şekiller vererek daha karizmatik ve erkeksi bir görünüm için önemli bir tablodur. Sakal ekimi, bu soruna çözüm sunar ve daha karizmatik bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Sakal Ekim’i Nedir?

Sakal ekimi, saç ekimi tekniklerinin yüz bölgesine uyarlanmış halidir. Saç kökleri tek tek alınır ve sakal bölgesine nakledilir. Bu işlem, kişinin isteğine bağlı olarak farklı sakal stilleri oluşturmanızı sağlar. İster sakal çizginizi düzeltebileceğiniz küçük bir işlem, ister daha dolgun ve yoğun bir sakal yaratma amacınız olsun, sakal ekimi size bu özgürlüğü sunar. Sakal ekimi saç ekiminde olduğu gibi FUE yöntemiyle, lokal anestezi altında yapılmaktadır. İki kulak arasındaki uygun donör bölgesinden,ağırlıklı tekli greftler olmak üzere MikroFue yöntemiyle 0,5-0,6mm çapındaki özel tasarımlı uçlarla greftlerçıkarılır.

Ekim yapılacak bölgenin genişliğine göre 2000 ile 4000 greft arasında çalışma yapılabilir. Özenli bir şekilde sakal çizimi yapılarak hasta ile birlikte sakal şekline karar verilir. Ekilecek greftlerden biraz daha dar olacak şekilde,var olan sakalların yönünde, 10-20 derecelik açılarla,doğal görünümü sağlayacak kanallar açılır.Mikro ekim pensetleriylegreftler açılan kanallara yerleştirilir. Böylelikle sakal ekim süreci tamamlanır. Hasta işlem sonrası taburcu edilir. Aynı gün içerisinde sıvı gıdalarla beslenmesi, gerekmedikçe konuşmaması, jest ve mimik hareketleri yapmaması önerilir. Kişi ertesi gün, günlük iş ve sosyal hayatına dönebilir.

Ekim bölgesinde 7 günlük süreç içinde kabuklanmalar oluşacaktır. Yapılacak 8 günlük yıkama sonrasında hiçbir kabuk ve iz kalmayacaktır. 30 günlük süreyle sauna, solaryum, hamam, güneşlenme, denize girme ve ağır sporlardan uzak durulmalıdır. Ekilen sakal ya da bıyıklar 20-25. Günlerde şok dökülme evresine girip dökülecekler ve 2 ay sonra çıkmaya başlayacaklardır.12. aya kadar sakal/bıyık çıkışları tamamlanarak son şeklini alır. Daha sık bir görüntü için 2. Seans planlaması yapılabilir.

Sakal Ekim’i Avantajları

Erkeklik İfadesi: Dolgun ve şekilli bir sakal, erkeksi bir ifadenin anahtarıdır. Sakal ekimi, bu ifadeyi vurgular.

Kişisel Tarz: İstediğiniz sakal tarzını yaratma özgürlüğünü verir. Retro bir bakış, hipster bir tarz veya klasik bir sakal olsun, seçenekler sınırsızdır.

Doğal ve Kalıcı Sonuçlar: Sakal ekimi, saç köklerinin doğal olarak büyümesine izin verir, bu nedenle sonuçlar son derece doğal görünür ve kalıcıdır.

Minimal İzler: İşlem sonrası izler minimaldir, yok denecek seviyededir ve iyileşme süreci hızlıdır.

İyileşme: İşlem sonrası hasta normal günlük aktivitelerine hemen dönebilir, iyileşme süreci hızlıdır.

Sakal ekimi, erkeklerin kendilerine olan güvenini artırır ve karizmatik bir görünüm elde etmelerini sağlar. İstediğiniz sakal tarzına sahip olmak artık hayal değil. Kendi stilinizi yaratmak ve kendinizi ifade etmek için sakal ekimini düşünün. Bizimle iletişime geçin ve sakal ekimi hakkında daha fazla bilgi alın. Unutmayın, sakal, kişisel tarzınızın önemli bir parçasıdır ve bu özelliği vurgulamak sizin elinizdedir. Kendi durumunuz hakkında nasıl bir sakal ekim yapılacağı ve fiyat bilgisi almak için; Başınızın önden, üstten, yanlarını ve arkasını ayrıca sakal bölgelerinide görebileceğimiz fotoğraflarınızı WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir.
+90 538 349 07 70- +90 501 007 44 77 (English) En kısa sürede sakal ekimi işlem süreci ve fiyat hakkında bilgilendirmeniz yapılacaktır. Herkese hayal ettiği sakallarına kavuşmasını diliyorum. Sağlıkla kalın