Safir FUE Saç Ekimi

Service Details

Safir FUE Saç Ekimi Nedir ?

Safir FUE Saç Ekim’i yöntemi, Micro FUE (FollicularUnitExtraction) yönteminden farklı bir yöntem değildir. Micro FUE yöntemiyle donör alandan grefler tek tek çıkarılır, SAFİR bıçaklarla saçsız alana ekim yapılacak kanallar açılır ve pensetler aracılığıyla greftler bu kanallara yerleştirilir. Kanal açma işleminde kullanılan bıçağın SAFİR (Keskin, pürüzsüz ve camsı yapıda) malzemesinden yapılmasından dolayı, Safir Saç Ekimi yöntemi adını almaktadır. Bu bıçaklar çelik bıçaklara göre daha keskin yapıdadırlar. Bu sebeple deride daha az hasara yol açarak, diğer yöntemlere göre 1-2 günlük daha hızlı iyileşme sağlayacaktır. Bu açıdan avantaj sağlayabilen bir yöntemdir.

Ancak Satış pazarlama ekipleri her yeni yöntemi çok fazla abartılı cümlelerle, saç ekiminin farklı bir boyutta sonuçlar alındığı alıgısı yaratarak gerçeklikten uzaklaşan bir ikna etme yolu seçebilmektedir. Bu yöntemin katkısı vardır ama saç ekim sürecinde farklı bir boyut atlatmamıştır. 1-2 günlük iyileşme sürecini hızlandırmıştır. Günümüzde Silit adı verilen Çelik bıçaklarda çok keskin olarak, greftin ölçülerinde kesilebilmektedir. Bu sebeple bıçak keskin olduktan sonra Çelikten ya da Safirden yapılmış olması çok büyük bir fark oluşturmaz.

Dezavantajından bahsetmek gerekirse, safir bıçaklar standart uzunlukta fabrikadan çıkmaktadır. Çeşitli ölçülerde geniş ve dar safir bıçaklar vardır ama uzunlukları sabittir. Bu sebeple herkesin greft uzunluğuna uymayacaktır. Herkesin greft uzunlukları farklıdır. Bu sebeple safir bıçak greftten uzunsa; deri altında bulunan besleyici büyük damarların kesilmesine sebep olup, kılcal damar kan dolaşımına zarar verilebilir.Böylelikle doku beslenmesi problem yaşayıp başarısız sonuç yaşama riski doğacaktır.

Eğer safir bıçak greftten kısaysa; açılan kanal grefttin beslenmesini sağlayacak deri tabakasına denk gelmeyip, greftler deriyle bağdaşamayacak ve beslenmesini sağlayacak damarlanma sistemini oluşturamayacaktır. Sonuç olarak başarısız ya da düşük verimli saç ekim sonucu oluşma ihtimali yaratacaktır. Bu açılardan bakıldığında riskli bir yöntem olarak görmekteyim. Safir bıçaklar tek kullanımlık değildir. Pahalı bir ürün olduğu için steril edilip birden fazla kişide kullanılabilir. Bu nedenle zamanla keskinliği azalıp, deride Batık-Çöküntü şeklinde krater görünümünde sorun oluşturabilir.Safir bıçakların diğer bir dezavantajı ise saçın çıkış açısı dediğimiz eğimin verilmesinin zorlayıcı, hatta çok dik açılı bir saç çıkış şeklini sağlamasıdır. Safir bıçaklar dik açılı üretilirler ve bir kalem şeklinde tutucusunun ucuna takılarak kanallar açılır. Saç çıkış eğimi vermek için el bileğini zorlamak gerekir.

Bu durum büyük çalışmalarda aşırı zorlayıcı bir durum oluşturmaktadır ve işlem sonuna kadar aynı açılarda kalmak mümkün olmayabilir. Çelik bıçaklarda bu sorun yaşanmamaktadır. Çelik bıçaklar portekü denilen tutucusunun ucuna, istenilen yataylıkta-uzunlukta-kısalıkta tutturulur ve daha rahat istenilen saç çıkış açılarında kanallar açılır. Greft/ Bıçak uyumu, çelik ürünlerde tam olarak ayarlanabilirken Safir ürünlerde sorun yaşanabilmektedir. Burada izlenmesi gereken satış yöntemi olarak, danışanların mutlaka bu durumlardan bilgilendirilmesi yapılmalı ve uygun greft uzunluğu olmaması halinde çelik bıçaklara geçiş yapılacağı bilgisi verilmelidir.

Satış pazarlama personellerinin bilinçsiz ikna cümlelerine lütfen dikkat ediniz! Her yeni teknolojinin, her zaman daha iyi sonuç yaratacağı düşüncesi yanlıştır. Tecrübe edilmesi gerekir. Çelik bıçaklara göre Safir bıçaklar daha yeni teknolojik medikal malzeme olabilir ama devasa bir fark yaratacak yöntem olamamıştır.

Unutulmamalıdır ki, Saç ekiminde kullanılan yöntemden daha önemli olan, Saç Ekim Uzmanınızın TECRÜBESİDİR !

Daha fazla bilgi almak veya randevu almak için bizimle iletişime geçin ve saçlarınızı geri kazanmanın keyfini çıkarın. Unutmayın, saçlarınız sizin özgüveninizin yansımasıdır ve bu özgüveni yeniden kazanmanızı sağlamak bizim işimiz.Kendi durumunuz hakkında nasıl bir saç ekim yapılacağı ve fiyat bilgisi almak için; Başınızın önden, üstten, yanlarını ve arkasını görebileceğimiz fotoğraflarınızı WhatsApp’tan göndermeniz yeterlidir. +90 538 349 07 70- +90 501 007 44 77 (English) En kısa sürede saç ekimi işlem süreci ve fiyat hakkında bilgilendirmeniz yapılacaktır. Herkese hayal ettiği saçlarına kavuşmasını diliyorum. Sağlıkla kalın